Termolifting Zaffiro

Jest to przełom w bezinwazyjnym liftingu, odmładzaniu oraz powstrzymywaniu procesów starzenia. Niweluje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, doskonale obkurcza skórę brzucha oraz modeluje sylwetkę. Jako jedyny salon kosmetyczny w Opolu wykonujemy zabiegi urządzeniem Zaffiro.

Po liftingu Zaffiro skóra wygląda naturalnie. Zabieg trwa bardzo krótko więc można się odmłodzić w przerwie na lunch. Dodatkową zaletą Zaffiro jest możliwość wykonywania go niezależnie od fototypu skóry.Termolifting Zaffiro
Na zdjęciu efekty osiągnięte w naszym salonie po serii 4 zabiegów

Efekty

 • likwiduje zwiotczenia na twarzy i szyi
 • poprawia owal twarzy
 • podnosi opadające policzki
 • obkurcza skórę brzucha u kobiet po porodzie oraz mężczyzn, którzy w krótkim czasie stracili wiele kilogramów
 • likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion oraz ud
 • modeluje obszar nad kolanami
 • wpływa pozytywnie na wygląd piersi
 • wygładza zmarszczki i likwiduje bruzdy wargowo-nosowe
 • zwiększa napięcie i elastyczność skóry

Zalecenia przed i po zabiegu

Termolifting Zaffiro

Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzamy szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Podstawowe przeciwwskazania do zabiegu Termolifting Zaffiro
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • otwarte rany
 • choroby nowotworowe
 • okres do dwóch tygodni od zastosowaniu botoxu
 • terapie lekami światłouczulającymi

Przed zabiegiem dostarcz skórze odpowiednich witamin
Najlepiej kremami oraz odpowiednią dietą bogatą w witaminy A, C, E.

W trakcie kuracji dostarczaj skórze dużo witaminy C
Jest niezbędnym aktywatorem syntezy kolagenu. Im jej więcej, tym więcej powstanie nowych cząsteczek kolagenu. Dzięki temu skóra stanie się bardziej gęsta i wpłynie to na lepsze efekty zabiegu.

Ważne są zabiegi towarzyszące i kończące
Dzięki nim można spotęgować i utrwalić efekty liftingu. Polegają one na nałożeniu odpowiednich preparatów oraz maseczki z alg morskich z zawartością witaminy C.

Bezpośrednio po zabiegu unikaj rozgrzewania skóry
Powstrzymaj się od korzystania z solarium, sauny, kąpieli słonecznych czy innych czynności, które mogą niepotrzebnie rozgrzać skórę (np. masaż). Zaraz po zabiegu jest ona bardzo wrażliwa dlatego staraj się ją chronić.

Jak wygląda zabieg Zaffiro

Po oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalny chłodzący żel, który ułatwia operowanie głowicą po skórze. Emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry pacjenta. Zabieg składa się z dwóch faz.

 • Efekty zabiegu Zaffiro
 • Efekty zabiegu Zaffiro
Faza pierwsza

Polega na schłodzeniu skóry by przygotować ją do działania promieniowania IR. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie przywraca skórze poprzednią temperaturę zgodnie z zasadą działania zimno-ciepło-zimno.

Faza druga

Obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Koniec zabiegu

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C.

Jest bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje.

Działanie urządzenia Zaffiro

Efekty zabiegu Zaffiro

To prawdziwy przełom w bezinwazyjnym liftingu, odmładzaniu i usuwaniu niedoskonałości skóry. Dzięki zastosowaniu światła podczerwonego IR jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą skutecznie ujędrnić skórę i zminimalizować zmarszczki grawitacyjne bez metod inwazyjnych.

Urządzenie powstało w wyniku wieloletnich badań i ścisłej współpracy włoskiej firmy Vanity Line z prestiżowym ośrodkiem naukowym - Medycznym Stowarzyszeniem Lekarzy Anti-aging A.M.I.A w Rzymie.

Co wyróżnia Zaffiro?

Jest to zabieg absolutnie bezbolesnym. Pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło na skórze. Nie pozostawia żadnych śladów na skórze i trwa bardzo krótko. Można go wykonać dosłownie w przerwie na lunch.

Zaffiro jest skuteczne na wszystkich partiach ciała. Może poprawić wygląd nie tylko twarzy i szyi ale idealnie sprawdza się również na skórze dłoni, pośladków czy nóg. Jest uniwersalną metodą zagęszczania skóry.

Jak działa Zaffiro?

Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750 – 1800 nm). Powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie (65°C) głębokich warstw skóry właściwej ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym.

Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym obkurczeniem. Skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność. Zmianom ulega również jej struktura. Zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po chwili od rozpoczęcia zabiegu.

Długofalowym efektem jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych (o około 30 procent). Poprawia to gęstości skóry. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo. Końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu Zaffiro

Wprowadzenie tak wysokiej temperatury do głębokich warstw skóry jest możliwe dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzącemu. Zapewnia bezpieczne i w pełni kontrolowane przeniknięcie podczerwieni do wnętrza skóry bez naruszenia naskórka. Zaffiro posiada dwustopniowy proces chłodzenia:

 • poprzez głowicę emitującą podczerwień
 • po zabiegu poprzez masaż wykonywany drugą głowicą tzw. Coolerem

Zabieg Zaffiro jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Jego ogromnym atutem jest szybkość. Już po dwóch godzinach możesz wrócić do zaplanowanych wcześniej obowiązków.